27.08.2016

1066. olini.pl


Dziś przybywam do Was z recenzją. Całkiem niedawno udało mi się nawiązać współpracę, która mnie bardzo ucieszyła, a mianowicie z firmą Olini.pl . Zajmują się oni ręczną produkcją olejów. To co ich wyróżnia to przede wszystkim najwyższa jakość - wszystkie oleje (poza kokosowym) powstają z polskich ziaren, są tłoczone na zimno i nierafinowane. Zamawiając produkt mamy pewność, że będzie świeży, ponieważ oleje są tłoczone na zamówienie, nie stoją nie wiadomo ile czekają aż ktoś je kupi. Już samo to sprawia, że aż chce się coś kupić, prawda? Biorąc pod uwagę stopień przetworzenia żywności w obecnych czasach, konserwanty, antybiotyki i ulepszacze, warto zainwestować w produkt z gwarancją najwyższej jakości.
Ja mam okazje testować olej kokosowy.


Od kiedy stałam się bardziej świadomym konsumentem, ten produkt gości stale w mojej kuchni - świetnie nadaje się do smażenia, dodawania do potraw, ma nawet zastosowanie w kosmetyce. Olej od Olini, jak możemy przeczytać na stronie producenta "Tłoczony jest na zimno w temperaturze, która nie przekracza 40 stopni C. To olej kokosowy nierafinowany, w 100 procentach naturalny (bez dodatków chemicznych i konserwantów), gdyż dzięki tej metodzie tłoczenia zachowuje wszystkie cenne wartości odżywcze. Zawiera m.in. witaminę B2, B6, C i E, kwas foliowy, potas, żelazo, fosfor, wapń, magnez, jod oraz kwas laurynowy (taki sam jak w mleku matki). Ma biały kolor i może zmieniać swoją konsystencję od stałej do płynnej w zależności od temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu. Jest to proces naturalny i nie wpływa w żaden sposób na jego właściwości. Olej kokosowy tłoczony na zimno przechowuje się w temperaturze pokojowej – ok. 20 stopni C. Jego termin przydatności to 12 miesięcy".


A jakie są moje wrażenia? Po pierwsze, słoiczek z olejem jest dostarczamy starannie opakowany w styropianowe pudełeczko, co zabezpiecza przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Po otworzeniu słoiczka możemy poczuć bardzo przyjemny, lekko kokosowy zapach. Od razu czuć, że produkt jest świeży i aż zachęca do skosztowania ;) Ja oczywiście pierwszej próbie poddałam go "na sucho" czyli niewielką ilość hop do buzi :D No i powiem Wam że mogę jeść olej łyżkami! Fantastyczny aromat kokosa, bardzo fajna struktura - czuć niewielkie cząsteczki kokosa, olej jest pyszny i świeży. Na pewno znajdzie zastosowanie w mojej kuchni na co dzień!Was również zachęcam do zainwestowania w olej kokosowy wysokiej jakości i zapraszam na stronę Olini.pl , na pewno nie pożałujecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie dużą motywacją! :)