04.11.2015

872. Orkiszowe placki bananowo- kawowe z daktylami podane z twarożkiem, bananem i sosem kakaowo- migdałowym
36B/17T/52W
Szczęście to pamięć. Ostatnio jakoś ciągle trafiam na filmy lub książki o ludziach chorujących na Alzheimera, co mnie skłoniło do takiej refleksji. Chyba zbyt rzadko doceniam fakt, że budzę się codziennie rano świadoma gdzie i kim jestem, co muszę zrobić, co robiłam, co się dzieje. Ludzka pamięć to skarb, niesamowite ile potrafimy zapamiętać, ile wspomnień przechowywać, ile wiedzy. Chyba muszę się wziąć za jej ćwiczenie, bo na pewno w przyszłości się za to odpłaci :)

Tak jak wspominałam na Facebooku, zapraszam do śledzenia szwedzkiego cyklu  śniadaniowego, który miałam okazję stworzyć w związku ze współpracą z firmą Sissel.
Pierwszy wpis TUTAJ <- Klikamy :)

9 komentarzy:

 1. Zagryzałaś placuszki tymi dwoma bananami dodatkowo? :D
  Lecę zobaczyć co tam wykombinowałaś w szwedzkim klimacie :) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, pamięć jest cenna, choć czasem ją przeklinamy i wysylamy do diabła. Jednak na dłuższą metę i patrząc obiektywnie... co byśmy bez niej zrobili?

  OdpowiedzUsuń
 3. Banan w sosie kakaowym, on mi się chyba nigdy nie znudzi :) chciałabym, żeby ktoś podał mi do łóżka taki talerz placków. Chyba ja też powinnam docenić zdrowie, takie filmy potrafią mocno potrząsnąć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodko <3 Idealna zgraja placków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Alzhimer to choroba, która potrafi ranić uczucia ludzi .. Nie raz oglądałam film, który pokazywał jak najbliżsi cierpieli, patrząc na chorego, nie rozpoznającego nikogo z rodziny, itp...

  Placki świetne! Jestem oczarowana ich konsystencja :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie cieniutkie <3
  http://rankiemwszystkolepsze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile pysznych placuszków, idealnie :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie dużą motywacją! :)