07.08.2014

529. Autostopem przez Bałkany


Trzy tygodnie podróży. Jedenaście przejechanych krajów: Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Słowacja, Austria, Niemcy. Ponad 6000 km. Mnóstwo cudownych ludzi- Grzesiek, Boris, Nemanja, Veljko, Dimitar, Vladimir, Anton, Max, Siczko i Ci, których imion nie pamiętam. Śniadania w przeróżnych warunkach- raz na krawężniku, raz na plaży, raz na stole, raz w gościach. Noclegi pod gołym niebem, u nowych znajomych- od weterana wojennego po reżysera filmowego, w motelach, na plaży, w naczepie ciężarówki, a czasem te nieprzespane na stacji benzynowej. Dwulitrowe piwa nad brzegiem morza, kosztowanie rakiji i domowego wina, ognisko na plaży, nocne eskapady, oparzenia słoneczne, piękne widoki, prawie skok ze spadochronem, tony niezdrowego jedzenia, odcięcie się od świata na tak długi czas, a przede wszystkim dobra zabawa. Przygoda życia. Jechaliśmy przeróżnymi samochodami. od ciężarówek i kamperów, po S- klasę. Z przeróżnymi ludźmi, od biznesmenów po hipisów. Choć bywały momenty ciężkie, ja bawiłam się doskonale. Zyskaliśmy kilku dobrych znajomych, z którymi nadal utrzymujemy kontakt i planujemy ich odwiedzić. A pod drodze zahaczony Woodstock. Te trzy tygodnie minęły w mgnieniu oka. Teraz, siedząc u Karola w Giżycku wspominam podróż i z niecierpliwością czekam na kolejne. Mama nadzieję, że będą, bo mamy gdzie wracać! :)To tak w skrócie. Nie lubię opisywać podróży, nie potrafię oddać tego wszystkiego, co tam się działo. Najcenniejsze są wspomnienia, które siedzą w mojej głowie.

17 komentarzy:

 1. niesamowite! będziesz miała co opowiadać wnukom xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale świetnie, zawsze marzyła mi się taka podróż!
  Może za rok, dwa uda mi się coś takiego przeżyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna musiała być ta podróż sądząc po zdjęciach. Zapaliła się we mnie iskierka zazdrości :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Ci tej pewości, odwagie, detrminacji w spełnianiu marzeń. Chciaąłbym tak podróżować, to co opisałaś jjest wspaniałe, choć znam tylko małą cząstkę tej podróży. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ale super!!!! zawsze marzyłam o takiej podróży autostopem. pewnie się wybiorę jak tylko uzyskam magiczny 'kartonik' z napisem "dowód ososbisty" ;) w każdym razie- zazdroszczę przeogromnie tylu wspaniałych chwil, miejsc, wspomnień i nowo poznanych ludzi! te wakacje chyba były niezapomniane ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. AWWWWWW... chcę! ok, wpisuję taką podróż w listę planów (nie marzeń, żeby nie było!) i pojadę. wcześniej czy później! <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczopląs. I to jak pozytywny ;D Widać, że wspomnienia są na pewno przegenialne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. jeeeju tyle wspaniałych wspomnień i zdjec!
  do pozazdroszczenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniałe miałaś wakacje i tyle , pełne niesamowitych przygód i niezapomnianych chwil ;D
  Cóż tylko pozazdrościć ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna sprawa! Chyba trochę Ci zazdroszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ależ musiałaś się świetnie bawić ! Zazdroszczę Ci :) Podróży i takich przyjaciół do podróżowania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudowne wspomnienie! Ach takie wyjazdy są tak cudowne, że pamięta się je na całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 13. wielki szacunek i podziw , super wspomnienia <3!

  OdpowiedzUsuń
 14. muszę ci powiedzieć, że taka podróz ci pewnie niesamowicie dała, i ogólnie że bardzo kojarze cię z takimi odważnymi pomysłami niedawno :) ja sama chcę takie coś zrobić, po maturze, bo taką przygode trzeba przezyć minimum raz. Bardzo ci zazdroszczę, i jednocześnie rozumiem - nie da się opisać, a twoje wspomnienia zostaną w twojej głowie do końca, i będziesz miała co opowiadać przyszłym pokoleniom :)
  http://laucagliata.blogspot.com/ polecam, fantastyczne autorskie zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 15. to tak pierwszy raz? czy już kiedyś byłaś ? podróżówałaś tak?

  OdpowiedzUsuń
 16. jesteś niesamowita! jesteście niesamowici! wspaniała przygoda, wspomnienia zostaną na całe życie, to pewnie! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie dużą motywacją! :)